Hlavně v zimě, kdy jste byli už všichni zalezlí pod těžkou péřovou duchnou a vyprávěli si hrůzostrašné příběhy. V kamínkách to praskalo, dřevo vonělo a vy jste si vyprávěli o upírech, nebo třeba vtipy. Popřípadě jeden z dětí četl knihu. To byly krásné večery. Jenže oheň pomaličku pohasínal, přikládat už se nikomu nechtělo, proč taky, když je pod peřinou teplo, a najednou se mělo jít spát. Někdy se k tomu ještě přidalo zabušení na stěnu vedlejšího pokoje a povel ke spánku. Takže nastalo veselé hašteření, kdo půjde zhasnout. Nějaké stolní lampy již samozřejmě existovaly, ale nebyly v každém pokoji, a tak někdo prostě musel jít cvaknout vypínačem na zdi, aby doslova „učinil tmu“. Většinou to odnesl ten nejmladší za příslib čehokoli. Ten pak zjistil, že není nejen nejmladší, ale také nejhloupější, protože samozřejmě druhý den nic nedostal. Maximálně za ucho, když chtěl žalovat. Totéž veselé drama se odehrávalo ráno, zhoršené o to, že na zemi bylo kluziště a peřina zapadaná sněhem se nedala ani zlomit. Jenže někdo jít rozsvítit musel, protože potmě by se osazenstvo navzájem utlouklo. Tak to byly staré časy.
Nyní to již nikdo řešit nemusí, protože prostě řekne zhasni a je to. Žárovka uposlechne. Uposlechne také pokynu z mobilu, neboť je chytrá a umí to.
Je jasné, že na starou klasickou žárovku můžete v poklidu mluvit celý večer a ani to s ní nehne. Dokonce na ni můžete až do kuropění hulákat a efekt bude týž. Ne každá žárovka jde totiž vypnout na dálku. Ovšem žárovky to zvládají v naprosté pohodě a pozor, není to jejich jediná výhoda. Například ta poslední v řadě dokáže ušetřit spoustu energie. Což se jistě počítá. Namontovat ji lze kamkoli místo toho starého žrouta elektřiny a později uvidíte sami, kolik jste ušetřili. A to umí všechny tyto žárovky bez rozdílu označení.