Jak připravit domácnost pro nového mazlíčka, kterého si přivedeme domů. Bude s námi bydlet a stane se součástí naší rodiny. Měl by zde být v bezpečí a neměl by strádat. Měl by mít své místo na odpočinek a své zázemí. Každé štěňátko je neposedné a hravé a vyžaduje hodně pozornosti a vhodné prostředí.
Než si přivedeme štěňátko domů, musíme nejdřív zařídit pár záležitostí. Musíme pořídit výbavu, aby se štěňátko cítilo dobře. Pořádná výbava nám usnadní první dny se štěňátkem. Mezi pořádnou výbavou by měl být velký a pohodlný pelíšek, kde si bude moci odpočinout. Umístění by mělo být v prvních pár dnech co nejblíže k vaší posteli. Je možné, že pejsek bude strádat a brečet než si zvykne, že u sebe nemá sourozence a matku. Důležité je mít vše pohromadě. Misky s vodou a krmením by měl mít pejsek co nejblíže k plínce na zem. Je dobré v začátcích zůstat aspoň čtrnáct dní doma a vždy, když se probere ho hned dát na podložku nebo jít ven. Venčení by mělo probíhat každé dvě hodiny nebo pokaždé, když se vzbudí. Od majitele by měl pejsek mít na první dny granule a přesné dávkování. Něž pořídíte ty stejné. Nezbytné je taky spousta hraček, aby si mohl hrát a obrušovat si zoubky. Nebude pak kousat do majitelů. Určitě v prvních dnech podlehnete a budete štěně brát na sedačku a do postele.
Dejte pod něj deku, může se stát, že se počůrá. Důležitý je obojek a vodítko, aby byl pejsek pod kontrolou, při venčení. Při venčení a vykonání potřeby by měl být pejsek odměněn a proto pořiďte co nejvíce pamlsků. Vhodné pro štěňata jsou například piškoty a měkké dobře poživatelné pamlsky. Poslední věcí je dostatek pytlíků na exkrementy. Domácnost by měla být zabezpečena, aby něco nespadlo nebo to štěně neshodilo. Takto připravená domácnost je vhodná pro příchod nového člena. Nezapomenutelná je velká láska a trpělivost, než se vše mazlíček naučí. Nebojte se prvních dnů, jsou sice složité a možná Vám mazlíček něco rozkouše, počůrá a roztrhá, ale určitě to bude stát za to. Láska, kterou maličký tvor věnuje je ta nejčistší a plně oddaná.